Sohbet Başlat.
1
Close chat
Merhaba! Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Desteğimizle sohbet etmek için lütfen Başlat düğmesine basınız :)

Start

Tag Engine
Paragon Teknoloji

Bu sitede Paragon Tag Engine System çalışmaktadır.

0312 490 20 12 İLETİŞİM

KULAK AKUPUNKTURU

HİZMET DETAYLARI

Kulak vücudun bir mikro sistemidir. Vücuttaki tüm organların, bazı hormonların, bazı ilaçların kulak kepçesinde temsil edildiği alanlar vardır. Kulak akupunkturu adeta beyine bir bilgisayar programı yazmak gibidir. “Git şuradaki hastalık için şunları kullan” komutu vermektir. Bir hormon az ise uyararak arttırılabilir, çok ise azaltılabilir, ancak sıkı bir laboratuvar takibi gerekir. Vücut eczanesindeki ilaçlar kullanıldığı için ilacın yan etkisi görülmez. Örneğin; kortizon salınımı yaptırılabilir, ama dışarıdan alınan kortizonun yan etkileri görülmez ve tüm vücuda değil hedef gösterilen hastalanmış bölgeye uygulanabilir.

İki tür Kulak Akupunkturu Vardır:

  1. Çin Kulağı
  2. Batı Kulağı: Fransız Paul Nogier ve Alman Frank Bahr tarafından geliştirilmiştir. Noktalar yapılan detaylı laboratuvar araştırmalarla tespit edilmiştir. Çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılır.

Detaylı bir kulak muayenesinden sonra Agiskop adını verdiğimiz bir detektörle kulakta patolojik noktalar saptanır ve iğne veya lazerle akupunktur tedavisi uygulanır. Tedavi süresi 20 dakikadır.

Kliniğimizde Batı kulağı uygulanır. Altın ve gümüş iğneler kullanılır. Haftada 2 defa uygulanır. Prensip olarak kulakta kalıcı iğne veya tohum kullanmıyoruz.

 

Yukarıdaki resimde iskelet sisteminin temsil edildiği alanlar gösterilmiştir.

Tüm organlar, hormonlar, ilaçlar ve bazı fonksiyonel noktalar için de benzer haritalar vardır.