Sohbet Başlat.
1
Close chat
Merhaba! Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Desteğimizle sohbet etmek için lütfen Başlat düğmesine basınız :)

Start

Tag Engine
Paragon Teknoloji

Bu sitede Paragon Tag Engine System çalışmaktadır.

0312 490 20 12 İLETİŞİM

KULAK HASTALIKLARI

FAYDALARI

Birçok hastalığın tedavisini mümkün kılan Akupunktur uygulamaları, kulak hastalıklarının da tedavisi için ya da medikal tedaviye destek olması amacıyla tercih edilmektedir.

Açıklama: C:\Users\Figen\Desktop\kulak-akupunkturu.jpg

  • Menier

  • Çocuklukta Sık Görülen Orta Kulak Enfeksiyonları:

Sık orta kulak enfeksiyonları (Otitis Media), çocuklarda duyma kaybına yol açabilir. 6 ayda 3 veya daha sık orta kulak enfeksiyonu geçirildiğinde hastalık kronikleşmiş denebilir.

Nedenleri arasında sık geçirilen üst solunum yolu enfeksiyonları, geniz eti, sinüzit, alerji, yarık damak gibi doğuştan yüz anomalileri sayılabilir. Çocuklarda sık görülmesinin nedeni östaki borusunun yatay ve kısa olmasındandır.

Belirtileri ağrı, ateş, eğilince doğrulunca farklılaşan kulakta dolgunluk – basınç hissi, kulak akıntısı, işitme kaybı olabilir. Süt çocuklarında emmeme, huzursuzluk, ağlama görülür.

Eğer kalıtsal veya doğuştan bir hastalığı yoksa çocukluk hastalıkları Akupunktur tedavisi ile çok hızla iyileşirler. Öyle ki özellikle küçük çocuklar çoğunlukla iğneye gerek kalmadan sadece dokunarak dahi iyileşebilirler.

Sık tekrarlayan orta kulak enfeksiyonlarında temel yaklaşımımız:

  1. Medikal tedaviye destek olmak.
  2. Çocuğun bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek üst solunum yolu enfeksiyonlarını engellemek veya sıklığını azaltmak veya ortaya çıkabilecek komplikasyonları engelleyebilmek.
  3. Altta yatan alerjik bir neden varsa alerjiyi tedavi etmek.
  4. Sinüzitten kaynaklanıyorsa akupunktur ile sinüziti tedavi etmek.
  5. Kulağa yönelik tedavi ile ağrı, dolgunluk hissi, ödem, akıntı, işitme kaybı gibi şikâyetleri ortadan kaldırmaktır.

 

  • Çınlama – Tinnitus

Çınlamanın medikal tedavisi nerede ise yoktur. Akupunktur ile ise erken dönemde örneğin bir ay gibi bir süre önce başlamış olan çınlamalar etkin bir şekilde tedavi edilebilir. Ancak uzun süredir devam eden çınlamalarda sonuçlar pek yüz güldürücü değildir.

  • İşitme Kaybı

Yetişkinlerde işitme kaybı tedaviye fevkalade dirençlidir. Ancak ani işitme kayıpları tedaviye erken başlanırsa fayda görebilir.