Sohbet Başlat.
1
Close chat
Merhaba! Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Desteğimizle sohbet etmek için lütfen Başlat düğmesine basınız :)

Start

Tag Engine
Paragon Teknoloji

Bu sitede Paragon Tag Engine System çalışmaktadır.

0312 490 20 12 İLETİŞİM

En çok merak edilen sorular ve cevapları

SIK SORULAN SORULAR

Akupunktur Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Hastaya ve hastalığa göre değişir. Genellikle çok nadir durumlar dışında tek tedavi ile iyileşme sağlanamaz. Klasik olarak 4-5 seanstan sonra vücut iyileşme yönünde sinyaller göndererek kendi kendini tedavi etmeye başlar ve 10 seanstan sonra etkilerini görmeye başlayabiliriz. Nadir olarak 10 seanstan önce de iyileşen hastalık veya hasta olabildiği gibi, hastalığın durumuna ve hastalık süresinin uzunluğuna göre kronik vakalarda bu rakamın iki veya üç misli seansla iyileşenler de olabilir.

Her bir seans hastanın durumuna ve uygulanan tedaviye göre 15 dakika ile 25 dakika arasında değişebilir.

Hastalığa bağlı olarak bazen her gün, bazen gün aşırı, bazen haftada iki kere ile tedaviye başlanır, daha sonra giderek seansların arası açılır, haftada bir, iki haftada bir ve daha seyrek olarak devam edilir.

Hastalık ne kadar erken dönemde ise ve hasta ne kadar gençse iyileşme o derece çabuk olur.
Dolayısıyla çok geç kalmadan tedaviye başlamak hastanın yararına olacaktır.

Pek çok hastalık kalıcı olarak iyileşebilir. Ancak sürekli ilerleyen hastalıklarda, (Multiple Sklerosis gibi, Gonartroz gibi diz ekleminin sürekli ilerleyen dejeneratif hastalığı gibi) hastanın belirli aralıklarla kontrol edilmesi faydalı olur.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tedavide disiplinli olmaktır. Yani hekiminizin size önerdiği zamanlarda tedaviyi aksatırsanız başarı şansı azalır.

BENZER SORULAR