Sohbet Başlat.
1
Close chat
Merhaba! Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Desteğimizle sohbet etmek için lütfen Başlat düğmesine basınız :)

Start

Tag Engine
Paragon Teknoloji

Bu sitede Paragon Tag Engine System çalışmaktadır.

0312 490 20 12 İLETİŞİM

Akupunktur'un Tarihçesi

Akupunktur yaklaşık 6000 yıldır uygulanmakta olan kadim bir tıp bilimidir. Tamamlayıcı tedavi ya da alternatif tıp değildir.

Vücudun her tarafını saran 12 enerji kanalı vardır.  Akupunktur bu kanalların üstündeki noktalara çok ince steril iğne veya lazer uygulanması ile yapılır.  İğneler çelik, gümüş veya altındır. Bazı gereken durumlarda noktalar ısıtılır, buna moksa (moxa) tedavisi denir.

Enerji (Qi) vücutta bu kanallarla organ ve doku sistemlerini bağlayarak akar. Kanallardaki enerjinin birbiriyle uyumlu olması halinde insan sağlıklıdır. Enerji dengesi bozulduğu zaman hastalık ortaya çıkar. Akupunkturistler, enerji dengesizliğini düzelterek hastalıkları tedavi ederler.

Akupunktur vücudun organ, damar, sinir, kas, kemik vs. her tarafına hücre bazında etki eder. Hatta son zamanlarda DNA’nın yapısını bile onardığı düşünülmektedir. Dolayısı ile sayısız hastalığın tedavisinde kullanılır. Tedavi edici özelliğinin yanı sıra kuvvetli bir koruyucu etkisi de vardır.

Alanında uzman ve iyi bir hekim tercih edildiğinde son derece etkili, yan etkisi olmayan bir tedavi şeklidir.

Çok çeşitli Akupunktur yöntemi vardır. Çok etkin olduğu için en sık Klasik Çin Tıbbı diye de adlandırılan vücut akupunkturu ve kulak akupunkturu kullanılır.

0 Yorum

Yorum Yazın

* Tüm alanların doldurulması zorunludur.